Apple непрекъснато подобряват iPhone и въпреки, че уж нямаше какво толкова да покажат при анонса на iPhone 7 и iPhone 7 Plus, те отново показаха, че са много, много добри.
Двете нови ябълки са страхотен ъпгрейд на миналогодишните iPhone 6 и iPhone 6s Plus във всяко едно отношение.
Дизайнът им е сходен с този на iPhone 6 и iPhone 6s, но корпусите им са обработен с пасък, до получаването на лъскава повърхност, наречена Jet Black. Логото е от неръждаема стомана и има премиум излъчване.
Една от новостите е новият Home бутон. Той вече не е кликаем, като вместо това използва Force Touch технологията на Apple и разбира се изпълнява всички функции - тап, двоен тап, задържане и двойно натискане. Изключително функционален, но по-модерен и по-устойчив.
iPhone 7 и iPhone 7 Plus вече са прахо и влагоусойчиви. Разполагат с IP67 рейтинг за защита от прах и вода, което означава, че ще издържат от изпускане в басейна или случаен разлив на течности, но не бива да се къпете с тях.
Огромен ъпгрейд има в камерите на iPhone 7 и iPhone 7 Plus.
iPhone 7 вече има 12MPx камера с F/1.8 бленда и оптична стабилизация на изображението. Има и четворна True tone светкавица, която ще донесе по-естествени цветове и осигурява повече светлина при нощните снимки. Предната камера в iPhone 7 е 7MPx.
iPhone 7 Plus има две 12MPx камери, като едната е като тази в iPhone 7, а втората осигурява двукратен оптичен зуум и страхотно "боке" в реално време. Всъщност, iPhone 7 Plus има двоен оптичен зуум и след това - до 10 пъти цифрово увеличение (софтуерно). За да използвате оптичното и/или цифровото увеличение, просто трябва да тапнете на иконката "1х" над спусъка на камерата. Колкото до "боке"-то, трябва да сте в Portrait режим на снимане и всичко става автоматично.
Apple премахват 3.5мм жак за слушалките в iPhone 7 и iPhone 7 Plus. За щастие в комплекта на двата смартфона има нови слушалки, които използват цифровия Lightning порт. Добра новина е и, че има преходник то Lightning към аналоговия 3.5мм порт, за да използвате любимите си слушалки.
Ако пък решите да сте турбо-модерни, можете да си закупите и новите, безжично AirPods слушалки на Apple. При тях всичко работи елементарно - свързват с едно движение, разпознават кога са на ушите Ви и се активират автоматично и с двойно тапване - активирате Siri. Apple се хвалят, че новите безжични AirPods могат да работят непрекъснато в продължение на 5 часа с едно зареждане.
Ето още една добра новина. iPhone 7 и iPhone 7 Plus имат два високоговорителя, намиращи се в под и над дисплея. Благодарение на тях, звукът е двойно по-мощен и гледането на видеоклипове в пейзажен режим е истинско удоволствие.
Накрая, но не на последно място, iPhone 7 и iPhone 7 Plus са изключително мощни устройства. Новият Apple A10 Fusion чипсет е с до 40% по-мощен от миналогодишния A9 и с до пет пъти по-нисък разход на енергия. Всъщност A10 Fusion вече е четириядрен и има два клъстера с по две процесорни ядра - за леките и за тежките задачи.
Благодарение на A10 Fusion чипсета, iPhone 7 и iPhone 7 Plus издържат повече време с едно зареждане. Според Apple, iPhone 7 издържа с 2 часа повече от iPhone 6s, а iPhone 7 Plus - с 1 час повече от iPhone 6s Plus.
iPhone 7 и iPhone 7 Plus се предлагат в три версии, спрямо размера на вградената памет - 32GB, 128GB и 256GB.
| Марка | Apple |
|---|---|
| Продуктов тип | GSM |
| Дисплей защита | Ion-strengthened glass, oleophobic coating |
| Време за разговори | 19 |
| Време в режим на готовност | 298 |
| Представен | 2016-09-20 00:00:00 |
| Weight | 0.20 кг |
| Размер | 138.3 x 67.1 x 7.1 mm |
|---|---|
| Тегло | 138 |
| Мрежа 2G | 1800, 1900, 850, 900 |
| Мрежа 3G | 1700, 1800, 1900, 2100, 900 |
| Мрежа 4G | 1800, 1900, 2100, 2600, 800, 850, 900 |
| SIM карта | nano-SIM |
| Операционна система | iOS 10 |
| Защита вода | IP 67 - защитен от прах и 1м. вода до 30 минути |
| Дисплей тип | IPS |
|---|---|
| Дисплей размер | 4.7 |
| Дисплей резолюция | 750x1334 |
| Чипсет | Apple A10 Fusion |
|---|---|
| Карта памет | Не |
| Процесор | Quad-core |
| RAM | 2 GB |
| Памет | 32 GB |
| Wi-Fi | 802.11b/g/n/ac |
|---|---|
| Bluetooth | v4.2 |
| NFC | Да |
| Инфрачервен порт | Не |
| GPS | Да |
| Батерия | Li-Ion |
|---|---|
| Батерия 2 | 1960 |






В случай, че цената в следващите 14 дни от датата на покупка бъде намалена - моля свържете се с нас на [email protected], приложете номер на поръчка и/или касова бележка и гаранция за да Ви възстановим разликата обратно!
Не важи за промоциите в Черен Петък и Черна Седмица.
При удължаване на гаранционния срок с една или две години допълнително към законовата гаранция. Вие имате същите права, както и в срока на законовата гаранция.
Избери „Удължена гаранция“ или „Защита“ в случай на инцидент или случайна повреда. А защо не и двете!
Ние знаем колко са важни устройствата в ежедневието ти – от смартфони и лаптопи до дребни домакински уреди и телевизори. Разработихме специална програма заедно с лидера в застраховането на техника Allianz Partners.
Предлагаме сигурност и спокойствие с нашите застрахователни продукти за удължена гаранция и защита при случайна повреда и кражба.
Удължена гаранция: Получавате допълнителна защита за вашата техника след изтичане на стандартната гаранция от производителя. Покрива дефекти и повреди, настъпили след изтичане на стандартната гаранция. Може да избирате между 1 или 2 години удължаване на гаранцията.
Защита при случайна повреда: Покритие за неочаквани инциденти като изпускане, падане, удар, разливане на течности, натиск, кражба чрез взлом/грабеж или други непредвидени ситуации. Може да избирате между 1 или 2 години срок на защитата.
Allianz е световен лидер в застраховането с над 135 години опит и присъствие в повече от 70 държави. Ние сме синоним на надеждност, професионализъм и иновации. Нашата мисия е да осигурим спокойствие и защита на нашите клиенти, като предлагаме гъвкави и достъпни решения за всяка ситуация.
Със Citytel и Allianz получавате не само застраховка, но и партньори, които са до вас във всеки момент. Доверете се на нашия опит и репутация, за да защитите вашата техника и да се наслаждавате на нейната употреба без притеснения.
Добавете онлайн или посетете нашия магазин.
Свържете се с нас, за да получите повече. Нашият екип ще ви помогне да изберете най-доброто решение за вашите нужди.
При повреда в рамките на допълнителната гаранция/застраховка можеш да заведеш щета на тел. 02 44 55 360, по email на [email protected] или да подадеш документи на адрес: гр. София, ул. Сребърна № 16. За повече информация, виж Общите Условия по застраховката.
С натискане на бутон "Потвърди", Вие предоставяте необходимите декларации и съгласия във връзка с присъединяването към Груповия застрахователен договор, а именно че: