Има две много важни неща, които трябва да знаете за BlackBerry Priv. Първо - той е първият смартфон на компанията с Android операционна система. Второ, Priv идва от "privacy" и както вероятно се досещате, BlackBerry са направили смартфона по-сигурен от останалите Android устройства на пазара.
BlackBerry Priv има "вертикален слайдър" форм фактор, което означава че има плъзгаща се надолу хардуерна QWERTY(QWERTZ) клавиатура. Важен момент е, че хардуерната клавиатура е взаимствала способностите си от тази на BlackBerry Passport и чувствителна и на допир (не само на натиск). Разбира се, можете да използвате и софтуерната такава, като тя пък се е облагодателствувала от тази на тъч смартфоните с BB10 и всички жестове идващи с нея.
BlackBerry Priv използва nanoSIM карти.
Дисплеят на BlackBerry Priv е 5.4 инчов, AMOLED, извит от двете страни, има 2К резолюция (1440 х 2560 пиксела, 540ppi) и Gorilla Glass 4 защитно покритие.
"Под капака", ръмжи шестядрения Snapdragon 808 чипсет на Qualcomm (4x Cortex A53 @1.44GHz + 2x Cortex A57 @1.8GHz). На разположение са цели 3GB RAM, което гарантира плавната работа на смартфона. Има 32GB вградена памет, която може да се разширява с microSD карти, като се поддържат такива до 200GB.
BlackBerry Priv има 18MPx основна камера с оптика на Schneider-Kreuznach и dual-tone светкавица, оптична стабилизация на изображението и phase detection автофокус. Основната камера на BlackBerry Priv може да снима с 4К видео при 30 кадъра в секунда и Full HD видео при 60 кадъра в секунда.
Предната камера на Priv е 2MPx и може да снима видео със 720p резолюция.
BlackBerry Priv идва с Android 5.1 Lollipop версия на операционната система. Тя е с почти "stock" интерфейс, но канадците са добавили някои от любимите на потребителите на BlackBerry 10 операционната система екстри. Налице са Hub-а, мейл приложението и Peek & Flow жеста, а като добавим и триковете на двете клавиатура (фостуерна и хардуерна) - потребителското изживяване се доближава до това при BlackBerry 10 смартфоните.
Предимствтото на Priv пред останалите BB10 устройства е огромната система от приложения за Android - над милион и петстотин хиляди (поддържат се и всички Google-ските услуги).
BlackBerry Priv има огромна 3410 mAh батерия, което му осигурява цял ден натоварена работа със смартфон. При умерена употреба - до два дни автономна работа.
| Марка | BlackBerry |
|---|---|
| Продуктов тип | GSM |
| Дисплей защита | Corning Gorilla Glass 4 |
| Време за разговори | 25 |
| Време в режим на готовност | 460 |
| Представен | 2015-11-24 00:00:00 |
| Weight | 0.20 кг |
| Размер | 147 x 77.2 x 9.4 |
|---|---|
| Тегло | 192 |
| Мрежа 2G | 1800, 1900, 850, 900 |
| Мрежа 3G | 1900, 2100, 850, 900 |
| Мрежа 4G | 1800, 2100, 2600, 850, 900 |
| SIM карта | nano-SIM |
| Операционна система | Android OS, v5.1.1 (Lollipop) |
| Дисплей тип | Super AMOLED |
|---|---|
| Дисплей размер | 5.4 |
| Дисплей резолюция | 2560x1440 WQHD |
| Чипсет | Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 |
|---|---|
| Сензори | Жироскоп, Компас, Приближаване, Ускорение |
| Карта памет | Да |
| Процесор | Dual-core 1.8 GHz Cortex-A57 & quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 |
| RAM | 3 GB |
| Памет | 32 GB |
| Wi-Fi | 802.11b/g/n/ac |
|---|---|
| Bluetooth | v4.1 |
| NFC | Да |
| Инфрачервен порт | Не |
| GPS | Да |
| Батерия | Li-Ion |
|---|






В случай, че цената в следващите 14 дни от датата на покупка бъде намалена - моля свържете се с нас на [email protected], приложете номер на поръчка и/или касова бележка и гаранция за да Ви възстановим разликата обратно!
Не важи за промоциите в Черен Петък и Черна Седмица.
При удължаване на гаранционния срок с една или две години допълнително към законовата гаранция. Вие имате същите права, както и в срока на законовата гаранция.
Избери „Удължена гаранция“ или „Защита“ в случай на инцидент или случайна повреда. А защо не и двете!
Ние знаем колко са важни устройствата в ежедневието ти – от смартфони и лаптопи до дребни домакински уреди и телевизори. Разработихме специална програма заедно с лидера в застраховането на техника Allianz Partners.
Предлагаме сигурност и спокойствие с нашите застрахователни продукти за удължена гаранция и защита при случайна повреда и кражба.
Удължена гаранция: Получавате допълнителна защита за вашата техника след изтичане на стандартната гаранция от производителя. Покрива дефекти и повреди, настъпили след изтичане на стандартната гаранция. Може да избирате между 1 или 2 години удължаване на гаранцията.
Защита при случайна повреда: Покритие за неочаквани инциденти като изпускане, падане, удар, разливане на течности, натиск, кражба чрез взлом/грабеж или други непредвидени ситуации. Може да избирате между 1 или 2 години срок на защитата.
Allianz е световен лидер в застраховането с над 135 години опит и присъствие в повече от 70 държави. Ние сме синоним на надеждност, професионализъм и иновации. Нашата мисия е да осигурим спокойствие и защита на нашите клиенти, като предлагаме гъвкави и достъпни решения за всяка ситуация.
Със Citytel и Allianz получавате не само застраховка, но и партньори, които са до вас във всеки момент. Доверете се на нашия опит и репутация, за да защитите вашата техника и да се наслаждавате на нейната употреба без притеснения.
Добавете онлайн или посетете нашия магазин.
Свържете се с нас, за да получите повече. Нашият екип ще ви помогне да изберете най-доброто решение за вашите нужди.
При повреда в рамките на допълнителната гаранция/застраховка можеш да заведеш щета на тел. 02 44 55 360, по email на [email protected] или да подадеш документи на адрес: гр. София, ул. Сребърна № 16. За повече информация, виж Общите Условия по застраховката.
С натискане на бутон "Потвърди", Вие предоставяте необходимите декларации и съгласия във връзка с присъединяването към Груповия застрахователен договор, а именно че: