Xiaomi Redmi Note 10 5G дизайн
Xiaomi Redmi Note 10 5G има Gorilla Glass 3 преден стъклен панел, докато задния панел и рамката са пластмасови. Телефонът не разполага с никакви защити срещу вода и прах, така че трябва да бъдете по-внимателни с него.
Xiaomi Redmi Note 10 5G се продава в хромирано син, сив, тъмно син и морско зелени цветове.
Xiaomi Redmi Note 10 5G екран
Xiaomi Redmi Note 10 5G разполага с 6.5-инчов IPS LCD екран с 2400 х 1080 пиксела разделителна способност. Той поддържа 90Hz опресняване и може да показва образи с до 90 кадъра в секунда. Учудващо е, че Xiaomi са успели да предложат такъв хубав екран в толкова евтин смартфон.
Панелът има малка перфорация в горната си част за предната камера.
Xiaomi Redmi Note 10 5G хардуер
Xiaomi Redmi Note 10 5G работи с MediaTek Dimensity 700 5G чип, който предлага осем-ядрен процесор с 4 бързи и 4 стандартни ядра, както и дву-ядрен Mali-G57 графичен ускорител. Хардуерът предлага наистина бърз процесор, но графиката е по-скоро от среден клас и може би не е подходяща за най-мощните игри.
Xiaomi Redmi Note 10 5G се предлага в три варианта - 4GB RAM + 64GB памет, 4GB RAM + 128GB памет, както и с 6GB RAM + 128GB памет. Наличен е и самостоятелен microSD слот за карти памет.
Xiaomi Redmi Note 10 5G има 3.5мм жак, NFC, IR blaster, FM радио. Скенерът за пръстови отпечатъци се намира на рамката му.
Xiaomi Redmi Note 10 5G камери
Xiaomi Redmi Note 10 5G има тройна камера на гърба си и единична селфи камера.
Основната камера на гърба на Xiaomi Redmi Note 10 5G е 48MP с f/1.8 26мм обектив. Тя запаметява 12MP снимки, поддържа нощен режим и 4K видео запис.
Следва 2MP f/2.4 камера за макро снимки на разстояние 4см до 8см, а последен е 2MP портретен сензор.
Предната камера е 8MP f/2.0 с фиксиран фокус за селфи снимки.
Xiaomi Redmi Note 10 5G батерия
Xiaomi Redmi Note 10 5G разполага с 5000mAh батерия и се очаква да издържи от 3 до 4 дни с едно зареждане. Поддържа се бързо зареждане чрез 18W зарядно (включено в комплекта) и с него можете да заредите около 30% за 30 минути.
Xiaomi Redmi Note 10 5G софтуер
Xiaomi Redmi Note 10 5G работи с Android 11 и MIUI 12. Популярна и бърза комбинация, никой фен на Xiaomi няма да остане разочарован. Xiaomi се стремят и да намалят преинсталираните приложения до минимум, така че можете да очаквате един наистина бърз софтуер, оптимизиран за работа при 90 кадъра в секунда.
Xiaomi Redmi Note 10 5G заключение
Xiaomi Redmi Note 10 5G е един от най-евтините 5G смартфони на пазара, а в същото време предлага доста приличен хардуер - Full HD 90Hz екран, бърз процесор, 48MP камера, голяма батерия. Ако искате да имате 5G скорости, но 5G смартфоните не са ви в бюджета, то Xiaomi Redmi Note 10 5G е чудесна оферта за вас.
| Марка | Xiaomi |
|---|---|
| Продуктов тип | GSM |
| Дисплей защита | Corning Gorilla Glass 3 |
| Представен | 2021-03-04 00:00:00 |
| Weight | 0.20 кг |
| Размер | 161.8 x 75.3 x 8.9 |
|---|---|
| Тегло | 190 |
| Мрежа 2G | 1800, 1900, 850, 900 |
| Мрежа 3G | 1700, 1900, 2100, 850, 900 |
| Мрежа 4G | 1800, 1900, 2100, 2600, 850, 900 |
| Мрежа 5G | NSA / Sub6 |
| SIM карта | nano-SIM |
| Операционна система | Android 10.0; MIUI 11 |
| Дисплей тип | IPS |
|---|---|
| Дисплей размер | 6.5 |
| Дисплей резолюция | 1080 x 2400 |
| Чипсет | MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (7 nm) |
|---|---|
| Сензори | Accelerometer, Proximity, Барометър, Жироскоп, Компас, Приближаване, Пръстов отпечатък, Температура, Ускорение |
| Карта памет | Да |
| Процесор | Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A76 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| RAM | 4 GB |
| Памет | 64 GB |
| Wi-Fi | 802.11b/g/n/ac |
|---|---|
| Bluetooth | v5.0 |
| NFC | Да |
| Инфрачервен порт | Не |
| GPS | Да |
| Батерия | Li-Ion |
|---|---|
| Батерия 2 | 5000 |






В случай, че цената в следващите 14 дни от датата на покупка бъде намалена - моля свържете се с нас на [email protected], приложете номер на поръчка и/или касова бележка и гаранция за да Ви възстановим разликата обратно!
Не важи за промоциите в Черен Петък и Черна Седмица.
При удължаване на гаранционния срок с една или две години допълнително към законовата гаранция. Вие имате същите права, както и в срока на законовата гаранция.
Избери „Удължена гаранция“ или „Защита“ в случай на инцидент или случайна повреда. А защо не и двете!
Ние знаем колко са важни устройствата в ежедневието ти – от смартфони и лаптопи до дребни домакински уреди и телевизори. Разработихме специална програма заедно с лидера в застраховането на техника Allianz Partners.
Предлагаме сигурност и спокойствие с нашите застрахователни продукти за удължена гаранция и защита при случайна повреда и кражба.
Удължена гаранция: Получавате допълнителна защита за вашата техника след изтичане на стандартната гаранция от производителя. Покрива дефекти и повреди, настъпили след изтичане на стандартната гаранция. Може да избирате между 1 или 2 години удължаване на гаранцията.
Защита при случайна повреда: Покритие за неочаквани инциденти като изпускане, падане, удар, разливане на течности, натиск, кражба чрез взлом/грабеж или други непредвидени ситуации. Може да избирате между 1 или 2 години срок на защитата.
Allianz е световен лидер в застраховането с над 135 години опит и присъствие в повече от 70 държави. Ние сме синоним на надеждност, професионализъм и иновации. Нашата мисия е да осигурим спокойствие и защита на нашите клиенти, като предлагаме гъвкави и достъпни решения за всяка ситуация.
Със Citytel и Allianz получавате не само застраховка, но и партньори, които са до вас във всеки момент. Доверете се на нашия опит и репутация, за да защитите вашата техника и да се наслаждавате на нейната употреба без притеснения.
Добавете онлайн или посетете нашия магазин.
Свържете се с нас, за да получите повече. Нашият екип ще ви помогне да изберете най-доброто решение за вашите нужди.
При повреда в рамките на допълнителната гаранция/застраховка можеш да заведеш щета на тел. 02 44 55 360, по email на [email protected] или да подадеш документи на адрес: гр. София, ул. Сребърна № 16. За повече информация, виж Общите Условия по застраховката.
С натискане на бутон "Потвърди", Вие предоставяте необходимите декларации и съгласия във връзка с присъединяването към Груповия застрахователен договор, а именно че: