0895 460 560 0895 460 555 0895 951 539
0

Xiaomi 12 видео ревю

09/08/2022
kalin

Цената на Xiaomi 12 със 128GB памет от 1239лв и с отстъпката с промокод 359GSM пада до 1214лв с ДДС. Версията му с 256 GB струва 1299лв и отново с 2% отстъпка пада до 1273лв с ДДС (всичко тези цени са към момента на снимането на видеото). Знаете, аз не си падам много по огромната памет в смартфоните, най-малкото защото и по-трудно се бекъпва цялата тази информация.. В този конкретен случай обаче, ако само с 60лв разлика в цената можете да скочите от 128ГБ на 256ГБ (пак уточнявам в момента на снимането на видеото) - може би е редно да проявите мижав интерес към 128GB-овата версия и директно да се насочите към 256GB-овата. Още повече, че този красавец НЯМА слот за разширяване на паметта с microSD карти, така че - помислете добре..

Дизайн

А сега нека го разгледаме малко по-така...

Първо. Компактните размери на Xiaomi 12, разбира се идват от маааалко по-малкия 6.28 инчов дисплей. Имайки предвид, че съотношението на страните на дисплея е 20:9, което означава че дисплеят освен малък, е и - нека го нарека - издължен. Именно това издължаване и диагонал от 6.28 инча, правят Xiaomi 12 по-удобен за работа с една ръка. По-тесен е.. И това е добре.

Дисплей

Преди да продължа с дизайна и детайлите около него, така и така съм на дисплея - ето какво още трябва да знаете за този дисплей... Дисплеят е страхотен. Резолюцията е 1080 на 2400 пиксела, AMOLED е (което означава перфектно черно) и е калибриран почти идеално за моя вкус. Аз лично, понеже харесвам по-топлите тонове, просто активирах Reading режима, което го направи леко жълтеещ намалявайки синята светлина. Край, това е - всичко просто заспа.

Друг важен момент при дисплея е, че той е извит от двете страни... Който следи канала отдавна, знае, че аз не си падам по тези извитите дисплеи, но в случая имам добра новина. Извивката е толкова малка, че все едно я няма. Какво да Ви кажа, минаха поне 4 или 5 години, откакто ми се схвана устата да приканвам производителите или да махнат извивките, или ако ще ги има - нека поне са съвсем малки, съвсем семпли и съвсем дискретни. Когато извивките са дискретни - хем получават премиум излъчването, хем не развалят потребителското изживяване.. Е - направиха го. Samsung го направиха, а сега със Xiaomi 12 - вече и Xiaomi го направиха. Първо по важност - НЕ ПРЕЧИ на работата, и второ по важност - просто изглежда красиво. Всъщност, именно тези семпли извивики тук са първия от многото дребни детайли, които ме впечатлиха в Xiaomi 12 още в първата минута щом се докоснах до него. Браво на Xiaomi. Май ще има за какво да почерпят след толкова хвалби. Така че, Xiaomi - пия кафе с минерална вода.

Добре. Стигам до третия важен момент в дисплея на Xiaomi 12. Естествено, това са херците. През последните години, това е изключително важен детайл за супер много потребители… И така - тук можете да използвате смартфона винаги на 60Hz, винаги на 120Hz или в динамичен режим (т.е 120Hz са активни през цялото време, но щом спрете да докосвате екрана за 1 секунда примерно - смартфонът автоматично сваля честота на 60Hz. Това е този динамичен режим). Честно казано, това е сравнително простичко, но и много работещо в общия случай решение. На практика получавате 120Hz щом пипате нещо по телефона, но щом се зачетете в някоя статия или просто не пипате дисплея - автоматично сваляте на 60Hz. Просто и работи. Или ще Ви е топ кеф на 120Хз, или ще пести батерия на 60Хз. Тук Xiaomi, също получават "браво" от мен (т.е. - второ кафе имат да черпят).

Разбира се, ако стартирате някое приложение, на което му е зададено да работи на 60Хз - то си работи на 60Хз без изобщо да се интересува на колко херца сте настроили смартфона. Пример за такива приложения знаете са - YouTube, Google Calendar, Google Maps и други. Ето, стартирам YouTube например и от 120Хз, то директно минава на 60Хз и колкото и да пипам по екрана - 120Hz няма, няма и да има. Аз естествено, още щом изпробвах всичките възможности тук около херците на дисплея, директно преминах на 60Hz и приключих темата. Защо ли? Ами защото в момента съм от тези изтерзаните душички, на които батерията им издържа до 4 следобед с моя iPhone 12 mini.. Вярвам, че ще проявите разбиране - аз непрекъснато съм на червено с батерията и затова батерията ми е от първостепенна важност 🙂 🙂 :). Всеки си търси каквото си няма, така е в живота 🙂

В долната част на дисплея има вграден сензор за пръстови отпечатъци. Работи си чудесно, стига да уцелите мястото където да си поставите пръста. Съвсем стандартен, оптичен - работи. Всичко е наред. Ако предпочитате лицево разпознаване - има го, като се използва вградената камера в горната част на дисплея, 32MPx.

Хубаво. Дисплеят е топ. Всичко си има и всичко си му е топ - и размера, и резолюцията, и цветовете, и херците. Всичко е топ. Да не пропусна - покрит е с Gorilla Glass Victus защитно стъкло, а върху него има и предварително залепен фабричен протектор.. Всичко има, всичко е топ... Продължавам нататък...

Сега, дисплеят по един много плавен начин - преминава към металната странична рамка. Браво на Xiaomi. Не че пластмасовите странични рамки някога са ми били проблем - не са. Просто металната рамка е някак по-престижна, по-луксозна и по-премиум. А тук говорим именно за премиум джаджа все пак…

Ето и гърбът също е премиум. Стъклен е, с Gorilla Glass 5 защитно стъкло, като покритието е "мат". Освен, че изглежда добре, това покритие и премахва проблема с пръстовите отпечатъци. Това също е супер. Ето - пръстови отпечатъци няма. Поредно браво за Xiaomi. Някой да брои кафетата….

Ето сега няколко яки детайла в дизайна...

Вижте например модула с камерите на гърба. Да - има нов дизайн на плочката с камерите и тя изглежда добре. Това което мен ме впечатли като дизайн обаче, са ето тези разделители между отделните сензори. Технология няма, но усещането което придава този детайл тук е страхотно. Рядко се чувствам така - усещането е, че някой е мислил тук, опитвал се е да даде нещо от себе си и го е правил с любов. Ето тези неща искам да виждам. Не само в смартфоните - искам навсякъде и във всеки продукт, да има неща които да показват, че този който ги е правил, ги е правил с желание, с любов и с внимание към всеки детайл. Тук - Xiaomi им давам 10 от 10. Впечатлиха ме.

Има още няколко дребни детайлчета. Xiaomi 12 има стерео високоговорители. Това вече е стандартно дори за средния клас устройства, така че няма изненади тук. Имаме стерео високоговорители, те си свирят прекрасно и всичко е наред. Това което искам да Ви покажа обаче е, че от известно време насам, Xiaomi имат отделна втора решетка за горния високоговорител, като целта е просто да се чува по-добре от него, за да има по-балансиран стерео звук целия смартфон. Изключително съм доволен от това им решение и на пропускам да го отбележа във всяко ревю. Ето отново - това решение е супер. Както и всеки друг път обаче ще кажа и следствието на това им решение - повече дупки, по-малка степен на защита от вода.. Вероятно именно поради тази причина, Xiaomi 12 няма рейтинг за защита от прах и вода. Т.е - пазете го. Колкото до самата изработка на решетките за високоговорителите - вижте сами - някак различни са, имат си собствено излъчване... Харесва ми. Харесва ми дори надписа Harman Kardon тук горе.. Всичко ми харесва. Естествено, има и инфрачервен порт, защото... Защото всички Xiaomi-та имат и защото вероятно им е скъпо да го махнат. А и няма причина да го махат всъщност - това си е готина екстра да гасите телевизорите по заведенията.

Като цяло, дизайнът на Xiaomi 12 ме впечатли. Много. Бих казал, че за мен, това е първият Xiaomi флагман, чиято премиум изработка е толкова яка, че ми е сходна с тази на Samsung флагманите.. Един вид, Xiaomi ми е малко Samsung тук... А имайки предвид и страхотичния дисплей... Ами... Xiaomi направи си е равен на Samsung в този момент. Мдаааа. Времето си минава и вижте докъде стигнаха Xiaomi. За последните 5-6-7 години, те задобряха толкова много на тема премиум изработка, че със Xiaomi 12 - буквално се изравниха със Samsung. Похвално. Обръщението ми към Xiaomi е следното... "Драги ми директори на Xiaomi. Рядко, ама толкова рядко хваля толкова много някой смартфон, че направо си е време да почерпите."

Добре, да видим сега какво са сътворили на тема хардуер...

Значи! Snapdragon 8 Gen1. Топ, топ, ама топа на топовете на чипсетите към момента. Ще отворя една малка скоба тук, свързана със сравнениеята със Samsung... Значи за мен изработката е точно толкова премиум, колкото на Samsung флагман, но на тема хардуер, тук имаме Snapdragon чипсет, докато в повечето топ модели на корейците - имаме Exynos.. За тези от Вас, които са изчели "всичкото форум на света" и предпочитат Snapdragon чипсетите - имайте предвид, че Xiaomi 12 е топ, премиум и идва със Snapdragon... Нищо повече не казвам...

Та така. Този Snapdragon 8 Gen1 е разработен по 4nm технологичен процес, което означава по-малък, по-бърз, по-икономичен. Хубаво. Дали обаче навсякъде всичко е "цъфтя и рози" както се казва?

Ами не бих казал... Значи - чипсетът е трепач и в това спор няма. Напоследък обаче, в мрежата често има оплаквания, че най-новите и най-мощни чипсети по принцип си позагряват повечко, което води до тротлинг и намаляване на работната честота на процесорните ядра. Ще кажете "глупости, това просто няма значение" и честно казано - донякъде ще сте много прави… Е само донякъде…

Ето какво бе моето преживяване тук.. Тествам игра... Аз по принцип не играя тези игри на смартфон, ама за да мога да Ви дам нещо повече от това да Ви разкажа характеристиките на видео - стоя и “гърбя” тук някакви врагове (всъщност май те ме бият повече де). В случая това е Call of Duty. Трябва да знаете, че има много малко хора на този свят, които да се справят по-зле от мен на този тип игри. Особено пък от смартфон.. Изключителен нууб и супер щедър фрагодарител - това съм аз на Call Of Duty... Всъщност, ако успея да убия някой - това най-вероятно ще е защото този някой си е настройвал нещо си там по настройките и случайно ми е попаднал на мерника. Толкова съм зле. В случая с този телефон обаче - по време на тренировките често убивах “некви” жертви. Чак е странно. Аз отдавам това на смартфона - реакцията е бърза и няма лаг. Ами то като не съм убит през 99% от времето - то си е интересно да си цъка човек. Та поиграх си час-два. И добре че го направих, защото ето Ви няколко важни нещa да знаете…

Първо. Телефончето си грее. Както си е топъл обаче (след 2 часа игра) - лаг няма никакъв и като цяло - никакви проблеми по време на игра..

Реших да направя AnTuTu теста. Естествено с този топ чипсет, резултатът също е топ - над 900 000 точки. Шампион отвсякъде. И при AnTuTu теста обаче, телефонът пак си е топличък обаче. Веднага след първия тест, пускам втори път AnTuTu и познайте - Xiaomi 12 сгъна. Каза, че е прегрял и трябва да се поохлади преди да се тества отново. Какво означава това обаче... Повтарям, при игри няма никакъв проблем независимо дали ще играя час, два или дори повече. Топъл е, но нито е нещо нетърпимо, нито има какъвто и да е лаг. При два последователни AnTuTu теста обаче прегрява и спира теста. Спомних си, че докато снимах ревюто на Xiaomi 11T Pro (можете да го видите в YouTube канала или в сайта), имах съмнение че Xiaomi са намалили умишлено честотата на процесорните ядра, за да избегнат прегряване и тротлинг. Съответно по време на снимането на ревюто на 11T Pro - смартфонът даваше доста по-ниски резултати в AnTuTu, като тогава се говореше, че съвсем в началото на пускането на модела на пазара - той е вадил доста по-високи резултати в AnTuTu, отколкото извадих аз по време в моето ревю...

От друга страна, Xiaomi 12 към този момент кърти мивки и лепи плочки в AnTuTu със 960 000 точки, което си е съвсем нормално за този чипсет. Обаче си грее при по-продължителна игра, а при два последователни AnTuTu теста - направи си сгъва и излиза предупредителен надпис за висока температура. Аз лично допускам, че сега докато мине първоначалната еуфория около новия Xiaomi 12 - той ще си постига завидните резултати в AnTuTu, а по-късно с ъпдейт вероятно - Xiaomi може да го поорежат малко, така че - никога повече да не се случва да се появява надпис за прегряване при бенчмарк тестовете. На един такъв по-късен етап, никой вече няма дори да му хрумва да тества с AnTuTu защото няма да е толкова нов модел и хората ще си го ползват щастливи, че телефончето им хем е с топ хардуер, хем не грее… Възможно ли е? Ами защо не... Не само че е възможно, ами вероятно дори ще е добра идея да се направи. А както казах, аз имам съмнение, че точно това направиха с Xiaomi 11T Pro… Сега като се замислите, Xiaomi 11T Pro си е един супер успешен и супер харесван от потребителите смартфон, без на някой дори да му хрумва да се замисли колко точки прави в АнТуТу теста.. Защото в крайна сметка, бенчмарк тестовете са за проверка на максималната мощ на един смартфон, но това няма нищо общо с работата му в ежедневието.

Ето и още една част от експеримента ми. Пускам друго приложение, което тормози на макс чипсета, за да проследя работата на процесорните ядра по време на супер натоварване. Не бях изненадан от резултата - вижте тези скрийншоти - при 20 треда и продължителност на теста 15мин - чипсетът доста бързо сваля честотата на процесорните ядра на 60-70%. Ето това е тротлинга... Има го при натоварване, като причината разбира се е в по-високата температура.
Това показва няколко неща…

Първо, показва мощта на чипета.. Snapdragon 8 Gen1 е толкова мощен, че дори при тротлинг и сваляне на работната честота на 60-70% - това по никакъв начин не влияе на гейминг (поне на Call Of Duty)...

Второ е един добър повод да помислим малко… Xiaomi се хвалят че са подобрили много охлаждането в Xiaomi 12 и това най-вероятно е така. Очевидно обаче не е достатъчно, защото все пак си грее при супер натоварване и се стига до тротлинг… Ако има наистина подобрено охлаждане, защо се стига до това положение? Най-вероятната причина според мен, се крие именно в по-компактните му размери. Да, той е малък по един невероятно очарователен начин, но може би на това се дължи и по-високата му работна температура при натоварване… При по-малки размери, вероятно и охладителната площ е по-малка или поне така звучи логично. Това разбира се, си е лично мое мнение - може и да не съм прав…

Добре... По-важният въпрос е: Това проблем ли е? За мен не е. Просто пускам пак Call of Duty и продължавам да играя. А щом играта си върви без проблем - никакъв ама никакъв проблем и с далеч по-елементарните натоварвания с браузър, youtube, телефония, социални мрежи и други. За мен - това "прегряване" по време на бенчмарк тестовете не е проблем. Освен това - все си мисля, че някой ден ще има ъпдейт с който ще скастря самия процесор и така елементарно ще ликвидират всякакви температурни предупреждения. Лесно и просто решение...

Та, заключението ми на тема хардуер - отново браво на Xiaomi. Може да не е 10-ка, но е 9 от 10. А като се има предвид и 128GB или 256GB супер бърза UFS3.1 памет и 8те GB RAM. Определено БРАВО на Xiaomi.

Да видим камерите....

Казах вече, че плочката на гърба ми е много красива... Тук има 3 камера сензора:

Отзад напред, тези макро камерите никога не съм им бил фен. В случая обаче имаме не 2, а 5MPx макро сензор с автофокус. Той снима вече учудващо добре. Даже много добре. Струва си, че го има.

Ултраширокоъгълния сензор също е супер. Там знаете - обхващате по-голяма част от пейзажа, получавате яки групови снимки, ефектни снимки и така нататък..

Основният сензор пък е върха на черешката тук. Той е 50MPx, като използва Quad-Bayer технология за обединяване на 4 пиксела в 1 супер пиксел като по този начин го увеличава, оттам влиза повече светлина, фокусът става по-бърз, намалява трептенията и така нататък... Крайният резултат е 12.5MPx и по-светла снимка, което е супер. Ако много държите, можете да снимате с всичките 50MPx, но както винаги съм казвал - няма никакъв смисъл. При тези 12.5MPx ще получите максимума от камерата.

И снимките са си супер. Камерите на Xiaomi 12 се справят превъзходно при всякакви условия. Снима си чудно, независимо дали са пейзажи, портретни снимки или видео. За смартфон в ценовия клас под 1300лв - нямам никакви забележки. Аз не съм професионалист на тема фотография, но като обикновен потребител, снимките са на предостатъчно и пре-високо ниво.

Батерия и зареждане

Остава да видим батерията. Тестът знаете е стандартен при мен. Пускам YouTube, максимална яркост на дисплея и 1 час плейване на видео през WiFi мрежата (без СИМ карта). Знаете, независимо дали сте активирали 120Hz, в YouTube приложението нещата се случват твърдо на 60Hz, така че тестът е на 60Hz, не на 120Hz...

Докато тестът си върви, ето няколко детайла за зареждането.. То става през Type-C порт, поддържа се 67W супер бързо зареждане като в комплекта има 67W адаптор за бързо зареждане и с оригиналния адаптор - зареждате от 0 до 100% за по-малко от 40 минути. Поредно, бързо "браво" на Xiaomi защото и тук е безкомпромисен.. Поддържа се още бързо безжично зареждане с до 50W но за това ще трябва една идея по-специално безжично зарядно, така че приемете че ще се зарежда безжично с капацитета на пада с който разполагате и за финал - има си и обратно безжично зареждане с до 10W за да заредите слушалки или умен часовник, което също е супер. Всичко е супер.. Ето го и финала на теста. За 1 час гледане на видео в тубата на максимална яркост, Xiaomi 12 изхарчи точно 7% от батерията. Това означава 14 или 15 часа непрекъснато гледане на видео, което е поредното "браво" за Xiaomi. Определено ги похвалих доста пъти в това ревю и е редно да почерпят. Но - фактите са си факти.

Какво да кажа в заключение...

Xiaomi 12 ми хареса. Даже много ми хареса. За мен, това е първият смартфон на Xiaomi, който е наистина сравним като изработка със смартфоните на най-престижните производители на смартфони. Идва и с най-мощния възможен хардуер. Дизайн, дисплей, хардуер, камери, зареждане, батерия - нямам забележки. С една дума - почти безкомпросиен вероятно... Така го усещам. Определено ми харесва. А и цената вече падна и е доста добра - под 1300лв с ДДС. Наскоро търсих бюджетно решение за познати, като таргетът беше около 400-450лв с ДДС. Поне до преди година или две такива пари стигаха за доста приличен смартфон в средния клас. Сега обаче, вече започват от 600 лв и нагоре… Т.е - може да се каже, че средният клас смартфони е поскъпнал с едни 30% да кажем… От този ъгъл погледнато - 1250-1270лв за флагман е по-скоро липса на каквато и да е инфлация. Дали този тренд ще продължи не зная, но поне към този момент - при флагманите изглежда да няма инфлация и това е още една причина да са по-добър избор.

Xiaomi 12 видео ревю
Безплатна доставка над 200 €
Експресна доставка за София до 4 часа
Ценова защита
До 14 дни след покупката
Реален магазин
гр. София, Околовръстен път 225
Гаранция 2 години
Удължена гаранция до 4 години
×

Избери защита за твоя продукт от Allianz

×

Удължи живота на новата си техника!

Избери „Удължена гаранция“ или „Защита“ в случай на инцидент или случайна повреда. А защо не и двете!

Ние знаем колко са важни устройствата в ежедневието ти – от смартфони и лаптопи до дребни домакински уреди и телевизори. Разработихме специална програма заедно с лидера в застраховането на техника Allianz Partners.

Предлагаме сигурност и спокойствие с нашите застрахователни продукти за удължена гаранция и защита при случайна повреда и кражба.

Какво представляват нашите застраховки?

Удължена гаранция: Получавате допълнителна защита за вашата техника след изтичане на стандартната гаранция от производителя. Покрива дефекти и повреди, настъпили след изтичане на стандартната гаранция. Може да избирате между 1 или 2 години удължаване на гаранцията.

Защита при случайна повреда: Покритие за неочаквани инциденти като изпускане, падане, удар, разливане на течности, натиск, кражба чрез взлом/грабеж или други непредвидени ситуации. Може да избирате между 1 или 2 години срок на защитата.

Предимства на нашите застраховки:

  • Спокойствие и защита – Не се притеснявайте за неочаквани разходи при повреди.
  • Бързо и лесно обезщетяване – Процесът е опростен, за да получите помощта, от която се нуждаете, в най-кратък срок.
  • Ремонт в оторизирани сервизи – Вашата техника ще бъде обслужена само в сертифицирани от марката сервизи, гарантиращи качество и надеждност.
  • Финансова сигурност – Спестявате от скъпи ремонти или подмяна на устройството.
  • Гъвкавост – Възможност за избор на застрахователен план, който най-добре отговаря на вашите нужди.

Защо да изберете защита от Citytel и Allianz Partners?

Allianz е световен лидер в застраховането с над 135 години опит и присъствие в повече от 70 държави. Ние сме синоним на надеждност, професионализъм и иновации. Нашата мисия е да осигурим спокойствие и защита на нашите клиенти, като предлагаме гъвкави и достъпни решения за всяка ситуация.

Със Citytel и Allianz получавате не само застраховка, но и партньори, които са до вас във всеки момент. Доверете се на нашия опит и репутация, за да защитите вашата техника и да се наслаждавате на нейната употреба без притеснения.

Как да се възползвате?

Добавете онлайн или посетете нашия магазин.
Свържете се с нас, за да получите повече. Нашият екип ще ви помогне да изберете най-доброто решение за вашите нужди.

Научи повече:

При повреда в рамките на допълнителната гаранция/застраховка можеш да заведеш щета на тел. 02 44 55 360, по email на [email protected] или да подадеш документи на адрес: гр. София, ул. Сребърна № 16. За повече информация, виж Общите Условия по застраховката.

×

Съгласия и декларации

С натискане на бутон "Потвърди", Вие предоставяте необходимите декларации и съгласия във връзка с присъединяването към Груповия застрахователен договор, а именно че:

  • Съгласявам да бъда присъединен към Групов застрахователен договор между АВП П&С С.А. - клон България, като Застраховател, и МИРА ТЕЛ ООД, като Застраховащ, и закупеният от мен уред да бъде застрахован;
  • Съм получил Общите условия по Застраховката, запознат съм и съм съгласен с тях;
  • Съм получил цялата необходима предварителна индивидуализираща информация за Застрахователя и стандартизиран Информационен документ за застрахователния продукт;
  • са ми поставени въпроси и са определени моите изисквания и потребности, както и ми е предоставена информация относно Застраховката в разбираема форма, за да взема информирано решение;
  • съм уведомен, че Застрахователят и застрахователният посредник не предоставят съвет относно Застраховката;
  • ако присъединяването към Груповия застрахователен договор е от разстояние (без да е налице едновременното физическо присъствие на двете страни), съм запознат и давам съгласие застрахователното покритие по Застраховката да започне от датата, посочена за Начало на Индивидуалното застрахователно покритие, преди изтичането на срока за упражняване на правото на отказ от Застраховката;
  • съм информиран от Застрахователя, че Съобщението за поверителността на личните данни е достъпно в Общите условия на Застраховката
  • ми е известно, че предоставените от мен лични данни се обработват от АВП П&С С.А. - клон България, в качеството му на администратор на лични данни, съгласно приложимото национално законодателство, запознал съм се със Съобщението за поверителността на личните данни, достъпно в Общите условия на Застраховката и във всеки негов офис, което съдържа основанията и целите за обработване на лични данни, третите лица, които имат достъп до тях, срока на съхранение, моите права и данни за контакт и съм съгласен с обработката на личните ми данни за издаване и администриране на застрахователната полица;
  • съм съгласен, че правната сила на електронния подпис и на усъвършенствания електронен подпис е равностойна на тази на саморъчния подпис на лицето, правещо изявления по повод на застраховката; и че желая да бъда адресат на електронни изявления по смисъла на чл. 5 от Закона за електронния документ и електронните удостоверителни услуги по повод на застраховката;
  • желая да получа своите екземпляри от документите по Застраховката (предварителна индивидуализираща информация за Застрахователя, стандартизиран Информационен документ за застрахователния продукт, Общи условия и Застрахователен сертификат на посочения от мен имейл адрес.
Изберете полетата, които да се показват. Други ще бъдат скрити. Плъзнете и пуснете, за да пренаредите реда.
  • Снимка
  • Артикулен номер
  • Цена
  • Тегло
  • Допълнителна информация
Сравни
Сравни ×
Сравни Продължи параруването
Търсене