• Galaxy S21 видео ревю

      2021-02-23

      В ревюто на iPhone 12 преди няколко месец, коментирах премахването на адаптора за зареждане и слушалките от комплекта. Коментирах и как реагираха някои конкурентни компании.. Samsung бяха една от компаниите, които се надсмяха над действията на Apple. Още тогава обаче, беше ясно, че премахването на част от аксесоарите, вероятно и при другите марки. И зад това има логика... Чисто финансова логика.

      Поводът за премахването на зарядното и слушалките при Apple, бе екологията и опазването на околната среда... На Samsung и Xiaomi вероятно е друга и вероятно също толкова хуманна.. Заедно с тези красиви, етични и чисто човешки причини обаче, може би има и други причини - приходите на компаниите. Големи приходи.

      1. Един адаптор за зареждане струва няколко долара... Едни слушалки - също струват няколко долара.. Всичко това умножено по няколко милиона продадени бройки - това са си пари. Стотици милиони пари... С други думи, това са стотици милиони причини, за премахването на тези два аксесоари... И това не е всичко...
      2. Очевидно, когато няма аксесоари, кутиите са да кажем "наполовина" по-малки. Това означава че в едно пале с телефони или в каквото там точно ги транспортират - ще се съберат двойно повече устройства. Елементарната математика показва, че транспортните разходи са наполовина по-ниски.. Оттам - още едни много долари.. И това с транспортните разходи, важи с още по-голяма сила в момента, когато транспортните разходи са супер високи, защото целия свят има проблем с доставките с контейнери..
      3. И за финал - когато няма слушалки, една част от потребителите ще са по-мотивирани, да си закупят TWS или така наречените - True Wireless Stereo слушалки от същия производител, което носи допълнителен приход за компаниите. Те никак не са евтини, т.е - там вероятно има сериозен марж на печалба… Т.е - още едни десетки милиони долари..

      Опитвам се да кажа, че премахването на слушалките и адаптора за зареждане от Apple е нещо напълно разбираемо още в края на 2020 година с излизането на iPhone 12 серията. С този си ход, ябълковата компания не просто не оскъпи новата си серия телефони, ами дори ги пуснаха на по-ниска стартова цена, спрямо предходните модели.. И за капак на това - най-вероятно спечелиха още повече. Разбира се - гледната точка за екологията също важи (вероятно... на по-заден план)... Сега, Samsung в случая, правят абсолютно същото - намаляват разходите, пестят едни пари и НЕ оскъпяват новата Galaxy S21 серия от смартфони. Попитах Citytel.bg, каква е стартовата цена на Galaxy S21, спрямо стартовата такава на Galaxy S20 от началото на миналата година. Според техните отчети, стартовата цена на Galaxy S21 е с около 200лв по-ниска цена от тази на Galaxy S20. Много-малко, това е положението.

      Разбирам какво се случва и съм “ЗА” премахването на тези аксесоари. НЕ разбирам е, защо им трябваше (и на Samsung, и на Xiaomi), да си правят глупави закачки. Смешен, глупав и напълно излишен PR им се получи, но - дано си вземат поука.. Абе все то... В крайна сметка, всеки си решава. Важното е, ние потребителите да гледаме какво се случва и да помним.. Аз помня...

      Добре. Приключваме със зарядните и слушалките. Galaxy S21 смартфоните нямат зарядно и слушалки в комплекта. Занапред - вероятно и другите Samsung смартфони няма да имат. Това проблем ли е? Неудобство е, но не бих го нарекъл проблем. Ако пък имате стар адаптор с Type-C, Type-C порт на компютъра или най-обикновен пад за безжично зареждане - няма никакъв проблем. На тема окомплектовка, Galaxy S21 (а и цялата серия всъщност), не само че не е ъпгрейд, ами направо си е даунгрейд. Това е факт. Не е страшно - но да се отбележи...

      Дизайн

      Да видим сега същината... Дизайна на Galaxy S21, а след това и останалите неща...

      Първият ми допир с Galaxy S21 бе доста приятна изненада… Аз очаквах супер красив смартфон и си го бях харесал от изтеклите снимки преди официалния анонс, но този път Samsung надминаха себе си... Една на пръв простичка промяна - ето тук в дизайна на плочката с камерите на гърба - го прави още по-модерен, още по-изискан и още по-желан ако щете... Да, харесва ми дизайна. Много ми харесва.

      Galaxy S21 е и най-малкият от трите нови галаксита. Дисплеят му е едва 6.2 инча (което на фона на другите модели от серията е малко) и целият смартфон е изключително компактен. Много удобен за работа с една ръка. Всъщност, именно размерът е една от причините да избера S21 пред останалите модели от серията. Аз лично, предпочитам по-компактните устройства и това е нещо такова, доколкото може да се нарече компактен един смартфон с 6.2 инчов дисплей....

      И за да предостави максимално голяма площ на дисплея, Samsung са направили чудеса от храброст - ето вижте.. Първо имаме супер тънки рамки около дисплея и второ - тук горе има едва забележим отвор за слушалката. Всъщност, тук е и вторият високоговорител, защото знаете високия клас смартфони вече винаги са със стерео високоговорители... Така е и тук - в тези компактни размери, Galaxy S21 има стерео високоговорители и те си свирят чудесно. Нямам никакви забележки. Дали има ъпгрейд при звука на S21, спрямо този от предходните модели - нямам никаква представа, защото не мога да ги сравня директно.. Но съм доволен. Нямам забележки.

      Какво още... Ами ето какво. Galaxy S21 има пластмасов гръб. Както обикновено, наричат го glasstic, което ще рече че е специална пластмасова сплав, която наподобява на стъкло... Аз тези неща не ги долюбвам много, но този път съм много приятно изненадан, защото Samsung са използвали една много яка хитрина. Как да го нарека това - може би matt glasstic или frozen glasstic... Пластмаса е, но е с тази приятна грапавина, която вече не изглежда като евтина, лъскава пластмаса... Освен това - няма и няма и да има никакви отпечатъци. Прекрасно е. Определено предпочитам стъклото, но тази тук matt glass или frozen glass имитация ми харесва. Между другото, в това точно отношение, по-скъпите Galaxy S21+ и Galaxy S21 Ultra са си със стъклени гърбове с Gorilla Glass Victus стъкло, което би трябвало да издържи при изпускане от метър или два разстояние. Колко ще издържат наистина - дори не бих си помислил да тествам, но да си знаете... S21+ и S21 Ultra са стъклени, а този не е. Във всички случаи изглежда прекрасно, на допир е прекрасен и на тема пръстови отпечатъци е чак съвършен. Всичко тук е супер. Aко пък сте с калъф - дреме Ви дали е стъкло, дали е пластмаса и всъщност няма никакво значение... Заключението ми на тема пластмасовия гръб в S21 е, че ъпгрейд има и той е супер.

      И докато съм на тема "забележки", ето още една дребна... Тук долу са слотовете за двете СИМ карти. Както виждате, има два слота за SIM1 и SIM2, но няма слот за microSD карта. Дали това е проблем. За някои “да”, за други “не”. Ще Ви кажа аз какво мисля…

      Аз приветствам премахването на microSD картите. Приветствам липсата на такива карти от години и винаги съм смятал липсата им за предимство. Бонусът от наличието на microSD е че е по-евтинко да си добавите допълнителна памет и евентуално ако имате навик, да сваляте картата и да прехвърляте през кард-рийдър информация към компютъра. Недостатъкът обаче е, че повечето потребители слагат едни огромни като размер карти и понеже "място валяло", просто ги пълнят с всевъзможни щуротии, които я ползват веднъж в месеца - я не... Проблемът е, че колкото и да е бърза една microSD карта, тя е по-бавна от вградената в смартфона флаш памет. А в случая с Galaxy S21, говорим за UFS 3.1 памет, която е супер бърза (най-бързата възможна в смартфон). Ако тук има microSD карта и тя е пълна със снимки и видеа - независимо дали ги използвате в ежедневието си или не, смартфонът непрекъснато ще ги сканира, ще прави си тъмбнейли за новите кадри и това ще го бави.. За мен, слотът за microSD картите не е бонус. Предпочитам да го няма. Тук и за мен лично - премахването на слота за microSD карти реално е ъпгрейд. За някои от Вас - вероятно ще е недостатък. Вие трябва да прецените, дали за Вас е ъпгрейд или даунгрейд. Имате информацията - решавате сами. Така е правилно.

      Да не говорим, че Galaxy S21 серията идва и с предостатъчно вградена памет - разбирайте 128 или 256GB. Трудно се пълни толкова много памет... Е, за дамите няма да е много трудно де.. Там с многото селфита и всичките им фенове в инстаграм - няма памет в света, която да е достатъчна.. Ето го решението ми за тях...

      Дами, сдобийте се с USB On-The-Go кабел… Когато Ви се наложи - супер лесно можете да закачите обикновена флашка към смартфона и да прехвърляте данни от и към нея. Подобно решение е евтино и ще Ви осигури хем неограничено място във външни флашки, хем по-плавната работа на смартфона през цялото време. Можете и да номерирате флашките както се казва когато станат много :) Разбира се, можете и просто да си платите за облачна услуга, където да съхранявате всички селфита на света. Въпрос на избор.

      Добре. Това беше на тема памет. Паметта, заедно с пластмасата на гърба, май изчерпват всички забележки около Galaxy S21.. О да - няма и 3.5mm жак за слушалки, но с това вероятно вече всички сме свикнали. Пак по вина на Apple между другото (защото те първи го премахнаха) и Samsung естествено пак им се подиграваха.. Но това вече не е нещо ново...

      Така. Да видим сега обаче всичките ХУБАВИ неща, които са направили Samsung. Да Ви кажа - приятно изненадан съм, колко много и хубави неща видях в Galaxy S21…

      Камери

      Малка, но доста значима промяна има на тема камери.. Всъщност, на "хартия", те са същите като при предходния модел. При основния сензор - няма модерните 48, 64 или дори 108MPx с обединяването съответно на 4 или 9 пиксела в 1, за да се получи по-голям пиксел и да навлезе повече светлина и оттам по има по-бърз фокус. Напротив, основния сензор в Galaxy S21 и Galaxy S21+ е добрия стар 12MPx-ов сензор с Dual Pixel PDAF автофокус технология. И това съм го коментирал в предишни видеа.. При тази Dual Pixel PDAF технология, всеки пиксел участва във фокусирането и благодарение на това - то става изключително бързо. Технологията е прекрасна, а когато и сензорът е качествен (какъвто е в случая) - снимките са разкошни.

      Вторият, 12MPx ултраширокоъгълен сензор, също е като на предходния модел. Той си е прекрасен и осигурява супер ефектни снимки. Не бих казал, че има ъпгрейд, но бих казал, че е достатъчно добър, за да се налага някакъв ъпгрейд. Добре си е.

      Третият, телефото сензор, е 64MPx с 2.0 бленда и осигурява 3х хибридно и до 30х цифрово приближение. Отново - сензорът е като на миналогодишните модели. Ъпгрейд обаче има и то доста важен ъпгрейд. Ъпгрейд, който осмисля една от най-рекламираните, а и най-модерните екстри в смартфоните в наши дни. Естествено говоря за супер голямото приближение...

      Galaxy S21 също както и предходните модели на компанията има до 30х цифрово приближение…. До сега, това огромно приближение беше много рядко използвана екстра, просто защото всяко малко трепване на ръката при снимане с толкова голям зуум - отсреща става едно голямо размазване и снимките бяха почти неизползваеми. Сега, Samsung са коригирали това и вече 30х приближението всъщност си е съвсем добре и напълно използваемо. Естествено, отново е цифрово приближение и няма как да очаквате детайли, но вече няма размазване, защото корейците са добавили така наречената zoom lock функция при над 20 кратни приближения. Още по-хубавото е, че zoom lock може работи напълно автоматично. На практика, щом започнете да зуумвате и спрете в даден момент, zoom lock е ето това квадратче в ъгъла и щом то светне в жълто - зуумът е заключен, активира се допълнителна стабилизация на изображението и смартфонът буквално не трепва. Правите си снимката с огромно приближение и тя е напълно използваема. Отново - не очакваме супер детайли, но можем да видим и разпознаем обекта на снимката без допълнителното размазване. Този Zoom Lock е много хубаво и много полезно нещо. Със сигурност. Именно той, на практика прави използваемо 30х приближението. За мен (като аматьор на тема камери), камерите на Galaxy S21 са си супер, както бяха супер и в предходните модели. Ъпгрейдът е в този Zoom Lock. По-скоро софтуерен, но го има и е много ценен. Е - сменили са и името на портретния режим на снимане... Вместо Live Focus вече си се казва направо Portrait режим на снимане, но това са дребни неща. Новото име е по-добро според мен - най-малкото би трябвало да е по-ясно за потребителите. Така че - ако искате, бройте и това за ъпгрейд...

      Да видим хардуера…

      По традиция, Galaxy S серията на Samsung се предлага в два варианта според пазарите. Потребителите в Китай и САЩ получават Snapdragon чипсети, а ние в Европа - Exynos чипсети. В случая с Galaxy S21 - американците получават Snapdragon 888 (най-новия и най-добър на Qualcomm, а ние получаваме в България - получаваме Exynos 2100. Сега... Отново търсим има ли ъпгрейд или няма? Ако има - колко голям?

      Знаете, хардуерът винаги ми е бил много любима част. Важен е много, защото дори да не сте геймъри (т.е. да натоварвате смартфона до предела на възможностите му), той е един доста добър показател за това, колко дълго във времето бихте използвали устройството си.. Сещате се - ъпдейтва се операционната система, приложенията, има забавяне от натрупания кеш и като цяло - по-мощният хардуер е гаранция за по-добра работа. Така че - важен е със сигурност. Ето този хубавец тук - извади да кажем 600 000 точки в AnTuTu, което е прекрасно и напълно очаквано от флагман за 2021 година. Машина. В случая - Exynos 2100 машината си е машина като другите машини.

      Сега... Аз нямам версия със Snapdragon 888 чипсет и затова се налага, да коментирам тестовете на колеги в мрежата. Има и статия в 359gsm с видеа по темата - ако сте я пропуснали, може да е прегледате. В общи линии обаче, от сранвяването между Snapdragon 888 и Exynos 2100 версиите има 3 важни извода.

      Първо. Snapdragon 888 все пак е по-мощен от Exynos 2100. Разликата в производителността между двата не е голяма, но победител е Snapdragon 888. Той прави повече точки от Exynos 2100 в AnTuTu теста..

      Любопитното тук е, че преднината на Snapdragon 888 всъщност идва от не от процесорните ядра, а от графичния ускорител. С други думи - на тема процесорна мощ Snapdragon 888 и Exynos 2100 са си почти идентични като представяне, а разликата идва от представянето на графичния ускорител. Т.е. - Adreno 660 в Snapdragon 888 смята по-бързо от Mali G78 в Exynos 2100. И честно казано, разликата никак не е малка... Какво означава това?

      Ами означава, че и двата чипсета са топ и няма да никакви, ама никакви проблеми с тях, дори и при най-тежките игри. Запасът е огромен. Факт е обаче, че специално при графичния ускорител (т.е. при тежките игри) - Snapdragon 888 ще осигури някой и друг фрейм в повече от Exynos 2100. Само тогава. Т.е - ако сте мега запалени геймъри - за Вас, Snapdragon версията би била малко по-добра, а и ще можете да се фукате с малко по-добри резултати в бенчмарк тестовете. Ако не сте геймъри, никога-никога-ама никога няма да усетите разлика в представянето на двата чипсета.

      Добре. Snapdragon 888 е малко по-мощен.. Оказва се обаче, че има още нещо и то много любопитно тук.. Връщам се отново на тази статия с подробните тестове на Snapdragon 888 срещу Exynos 2100. Колегата на видеото, освен представянето на двата чипсета, е тествал и представянето им на тема температура и батерия (това са доста важни моменти).

      На тема температура, Exynos 2100 се е представил по-добре от Snapdragon 888. През цялото време и при сериозно натоварване - е поддържал по-ниска работна температура. Това е добре, защото от една страна намалява риска от throttling и от друга - така най-малкото е по-полезно за здравето на самата батерия. Запомнете и го извеждаме като теорема - високата температура е враг на батерията. И това е факт. Да си го знаете.

      На тема издръжливост на батерията - отново победител е Exynos 2100.. Победата на Exynos 2100 бих казал че е "незначителна" с тези 2%, но ако вярваме на това което виждаме - Exynos 2100 е една идея по-добър на тема батерия...

      Какво излиза в крайна сметка?

      Ами излиза, че Snapdragon 888 отново е по-мощен (както винаги всъщност), но Exynos 2100 вече се справя по-добре на тема работна температура и може би съвсем малко по-добре на тема батерия. И двата чипсета са разработени по 5нм технологичен процес, и двата са супер. За обикновения потребител - Exynos 2100 версиите на Galaxy S21, S21+ и S21 Ultra са точно толкова флагмани, колкото и Snapdragon 888 версиите. Това е. Ъпгрейд ли е Exynos 2100? Със сигурност е огромен ъпгрейд спрямо предишното поколение чипсет на Samsung. Всъщност е толкова голям ъпгрейд, че вече почти се мери със Snapdragon 888... Кой знае, след година-две, Samsung може и да изпреварят Qualcomm...

      На тема RAM и вградена памет - нищо ново под слънцето. В случая имаме 8GB RAM което си е прекрасно и 128GB или 256GB UFS 3.1 памет. Супер бърза UFS 3.1 памет и супер гладка работа на смартфона. Както казах в началото на видеото - слот за microSD карти няма и кой знае, може би е по-добре, че няма. Да кажем, че е въпрос на предпочитаниe. Aз лично - предпочитам един USB On-The-Go кабел и външна флашка. Това е.

      Дисплей

      Сега, скъпи мои последователи и случайно попаднали в канала - стигам и до най-важната част. Най-важната част и най-големият ъпгрейд. Най-значимият момент в Galaxy S21 и дори само той сам по себе си - е достатъчно голяма причина за съществуването на модела и да бъде той признат за "важен" за цялата индустрия. Разбира се, говоря за дисплея и всичко важно около него. Започвам от по-дребните, към по-важните неща...

      Първото, което ми харесва е, че е плосък. Винаги повече съм харесвал плоските дисплеи.. Няма случайни докосвания по краищата, няма нищо. Просто дисплей, готов по всяко време да изпълни желанията ми. Харесва ми.

      Второ.

      Тук има вграден в дисплея сензор за пръстови отпечатъци на Qualcomm. Така нареченото второ поколение UltraSonic 3D Fingerprint Sensor. Да - сигурен е, да - работи безупречно и да - подобрен е. Подобренията са в две направление - по-бърз е и е по-голям. Според официалното изявление на Qualcomm, този сензор вече е с 50% по-бърз от предходния (разбирайте в предните Galaxy S и Galaxy Note смартфони) и е със 77% по-голям от тях. По-голям в случая означава, че площта която "чете" пръстовия Ви отпечатък е почти двойно по-голяма, което пък означава, че ще имате по-малко неуспешни опити за отключване, заради “неуцелване” на мястото където да си поставите пръста. Отчитам го като огромен и изключително значим ъпгрейд. Това е супер важно, защото знаете посоката - може би някой ден, цялата долна част на дисплея ще разпознава пръстовите ни отпечатъци.. Кой знае..

      Едно малко уточнение тук... Предвид, че говорим за вграден в дисплея ултразвуков сензор за пръстови отпечатъци, знаете - най-вероятно няма да можете да го използвате със стъклени протектори.. Ето защо, Samsung са поставили фабричен протектор тип "фолио" на всяко от устройствата си и ако решите да го сменяте след 3-4-5-6 месеца - отново си сложете фолио. Не стъкло. Търсете си фолиото, за да си ви работи този сензор за пръстови отпечатъци. Дисплеят така или иначе е покрит с Gorilla Glass Victus стъкло, така че защитата от изпускане би трябвало да си я има.. Стискаме палци там...

      Третият и най-важен момент в дисплея е - самия дисплей... 6.2 инчов Dynamic AMOLED 2X, с 1080p резолюция и 120Hz опресняване. Стандартно за високия клас дисплеи си е налице - пълна поддръжка на DCI-P3 цветната гама, HDR10+ и супер висока пикова яркост от 1300 нита. Дисплеят е прекрасен. Има и прекрасен бонус към цялата работа - ето тази малка и напълно автоматична екстричка - eye comfort shield. И преди я имаше, но разликата между "преди" и "сега" е, че преди тази опция просто премахваше синята светлина вечер, което е добре за очите и допринася за по-добрия сън на потребителя.. Сега, тя вече има нова опция "ADAPTIVE". Какво прави това? Ами същото каквото прави True Tone в iPhone - автоматично настройва дисплея да показва цветовете, според силата на околната светлина. Т.е - също както при iPhone, вечер бялото ще го виждате по-жълто, докато през деня ще си е бяло... Точно както го възприемат и очите и мозъка ни всъщност. EYE COMFORT SHIELD когато е на ADAPTIVE - става TRUE TONE в iPhone.. Това е и е прекрасно. Приключвам с дисплея. Заключението ми е - чудесен дисплей, бъкан с технология. Пример за добре свършена работа.

      Хубави дисплеи обаче имат и други смартфони... Този има нещо, което го прави още по-хубав от най-хубавите..

      Ако сте гледали ревютата ми във времето, вероятно знаете че аз изобщо не съм фен на супер високите резолюции на дисплеите. За мен, 1080p при 6.2 инчов дисплей, е напълно достатъчно. Нямам проблем с тази резолюция. Вероятно знаете и, че не се превъзнасям и по по-високата опреснителна честота на дисплеите на смартфоните - прословутите 90Hz, 120Hz и дори 144Hz.. Аз лично, нито рисувам на смартфона, нито играя на смартфона (а то и няма чак толкова много игри, които да поддържат въпросните по-високи опреснителни честоти)... В същото време обаче, високата честота на опресняване, буквално яде батерията... Т.е - ако няма да се възползвам от бонусите от по-високата честота на опресняване - не виждам логика, да страдам от недостатъците на технологията на тема батерия… И това би трябвало да важи за всеки, не само за мен...

      Истински впечатлен бях обаче, при анонса на Galaxy Note 20 Ultra. В канала има подробно ревю на модела (можете да го гледате), но там Samsung направиха нещо, което никой, никога не е правил при дисплеите на мобилните ни устройства. Вкараха понятието DYNAMIC Amoled дисплей или дисплей, който може автоматично да регулира опресняването на честотата на дисплея. Силата на тази екстра е, че високата честота на опресняване се активира само и единствено когато ИМА нужда от нея и се деактивира когато НЯМА нужда от нея. И най-хубавото е, че отново става автоматично. Красота. И сега, тази технология я има и в този, най-евтиният Galaxy S21. Изключително съм доволен и това е много важен момент тук. И не само, че я има, но е и много подобрена...

      Ще Ви припомня нещо от ревюто на Note 20 Ultra. Работата на Dynamic дисплея там, не беше съвсем перфектна... Ще Ви припомня, че той превключваше към по-висока или по-ниска честота на опресняване, но само когато околната светлина беше над 30-40 лукса. Технологият беше нова и очевидно не беше съвършена. Сега!!!

      Технологията вече е много подобрена. Намерих си едно приложение, което може да показва в реално време опресняването на дисплея. Супер малко приложение и супер яко...

      Първото нещо, което тествах е да видя, дали при слаба осветеност, този дисплей отново ще забрави да намали честотата на опресняване, както забравяше в Note 20 Ultra. С радост и голям кеф Ви казвам - вече работи страхотно. Красота! Дисплеят автоматично регулира честотата на опресняване и при силна околна светлина и при слаба околна светлина. Има още нещо. Това регулиране на опресняването тук в Galaxy S21, става и поне двойно ако не и тройно по-бързо, отколкото беше в Note 20 Ultra... Даже си мисля, че са го вързали при допир на дисплея, да вдига опресняването мигновено и на макс, а след това регулират само намаляването... Чак не е истина, как мигновено вдига на 120Hz... Толкова бързо става всичко.. Браво на Galaxy S21, браво на Samsung, браво на всички корейци. Това е прекрасно. Това вече носи всички бонуси от по-високата честота на опреснителна, без да хаби излишно батерията ако не се налага. И както казах - всичко това става автоматично. Т.е - не можете да го забравите - то просто си работи не го мислите изобщо. Това решение, аз го приемам и приветствам с две ръце. Отново - браво. На всички в Samsung. Голямо браво..

      Батерия

      Докато текат финалните надписи както се казва, ето и ей така за всеки случай - да Ви покажа и как се справя батерията. Знаете, 1 час видео от YouTube, при максимална яркост на екрана и без СИМ карта... За 1 час, Galaxy S21 изхарчи 11% от батерията, което означава че би могъл да издържи около 9 часа непрекъснато гледане на видео. Резултатът е прекрасен и се дължи на 4000 mAh батерия, на икономичния чипсет, а донякъде вероятно и на намаляването на честотата на опресняване на дисплея - на моменти засичах че стойностите тук падаха до 48 херца. Всичко е на "автоматичен режим", аз не пипам.

      Заключение

      Какво излиза в крайна сметка. За мен, цялата Galaxy S21 серия е наистина значима. Всички смартфони са красиви, предостатъчно мощни, имат прекрасни камери с използваем 30 кратен и в Ultra-та дори още по-голям зуум, още по-добри сензори за пръстови отпечатъци и много ама много яка технология на дисплеите. Прекрасни са. Всички. Galaxy S21 пък, е идеалният баланс - получава всичко наистина важно на най-ниска цена.

      Citytel.bg
    • Препоръчваме
      • https://maps.app.goo.gl/qRhtRQuze8w9LEC6A
      • /discount-prices-gsm
  • Разгледани продукти
      • Copyright © 2024 Citytel - Всички права запазени
      • При спор, който не може да бъде решен съвместно с избрания онлайн магазин, можете да използвате сайта ОРС. Всички продукти в страницата подлежат на актуализация. Информацията в страницата може да бъде променяна по всяко време, като не е задължително промените да бъдат анонсирани в страницата.